Med vår kunskap, kompetens och stora kontaktnät med underleverantörer genomför vi de flesta projekt som totalentreprenör.

Hallar

Vi har god erfaranhet av att bygga hallar.
Vi har tidigare byggt hallar för både Lager & industri samt för Lantbruk eller andra behov. 

Då företaget har 2 stycken s k teleskoplastare, "lullar" så kan vi vara behjälpliga för flertal lyft.

Som de flesta byggentreprenörer så bygger vi självklart nytt samt om- och tillbyggnationer på villor och fastigheter. 

Om- & Tillbyggnationer, Attefallshus Takbyte, Fasadrenoveringar, Betong, Uterum, Altaner, Bryggor, Poolförberedelser, Fönsterbyten, Snöröjning och Gräsklippning.

Om- & Tillbyggnationer, Attefallshus Takbyte, Fasadrenoveringar, Betong, Uterum, Altaner, Bryggor, Poolförberedelser, Fönsterbyten, Snöröjning och Gräsklippning.

Vi bygger för allas framtid!

Prisbelönt företag med många nöjda kunder

Totalentreprenad, ny- & ombyggnationer, badrumsrenovering och lantbruksbyggnader till markarbeten, plattsättning, murning och sprutisolering. Vi har även elektriker och maskinförare med fulla behörigheter.

VD/Personal  

Martin Fredrikssonmartin@fiddes.se

0708-49 61 36

Produktion/Marknad

 

Fredrik (Fidde) Bertilssonfredrik@fiddes.se
0731-48 88 44

Projekt/Kalkyl/Anbud

 

Jonas Pehrson

jonas@fiddes.se

0708-25 51 36

Projekt/Kalkyl/Anbud

John Gelotte

john@fiddes.se

0708-714134

Administration/
Ekonomi/Lön

Frieda Ovemyrfrieda@fiddes.se

0708-49 01 36

Lager/Verkstad

 

Daniel Forsbergdaniel@fiddes.se

0731-58 50 51

Kontakt

Fiddes El & Bygg

Katebo
524 91 HERRLJUNGA

Orgnr: 556776-5846

Telefon: 0708-400 136
E-post: info@fiddes.se